Ci try deržavy staly ostannimy v cij katehoriji z rejtynhom u 60 baliv, dali jduť «neviĺni» krajiny.
2012 roku rejtynh Ukrajiny vpav iče na odyn bal porivniano z 2011-m, koly vona vtratyla vidrazu try baly, povidomyly pravozachysnyky. Za jichnimy slovamy, ce spryčynyla mynuloho roku, zokrema, polityzovana pryroda otrymannia licenzij na cyfrove movlennia, čerez jaku cila nyzka nezaležnych stancij vtratyla svoji licenziji. Krim toho, mynuloho roku v deržavnych zasobach informaciji vidbuvalysia zlovžyvannia na korysť vladnoji Partiji rehioniv pid čas parlamentśkych vyboriv, a takož naročuvannia zahroz i napadiv na žurnalistiv u peredvyborný period.
Jak movyťsia u zviti, Ukrajina perebuvaje sered krajin, jaki jduť avtorytarnym kursom.
Zahalom u sviti riveń svobody slova vpav 2012 roku do najnyžčoho rivnia majže za desiatylittia, naholosyly pravozachysnyky. Nehatyvni tendenciji výavleni v usich rehionach svitu, zajavyla dyrektor proektu Karin Dojč Karlekar.
Najhirše stanovyče u sviti – v Pivničnij Koreji i Turkmenystani (96 baliv); bukvaĺno na susidnich najnyžčych pozycijach – Uzbekystan i Biloruś.
Hruziju, tež «častkovo viĺnu» z 49 balamy i 96–104-m misciamy, i Virmeniju, «neviĺnu» z 61 balom i 134–139-m misciamy, pochvalyly za značni polipšennia. Natomisť za pohiršennia rozkrytykuvaly Azerbajdžan («neviĺna», 82 baly, 177–188-e miscia).
Vyklykala velyke zanepokojennia i Rosija («neviĺna», 81 bal, 176-e misce), de vlada, jak naholosyly pravozachysnyky, maje majže povný kontroĺ nad telebačenniam, radio i drukovanoju presoju.
Perši dva najkrači miscia podilyly Norvehija i Švecija z 10 balamy, nastupni try z 11 balamy – Beĺhija, Niderlandy i Finliandija.
Freedom House podiliaje krajiny i terytoriji svitu za rivnem svobody na «viĺni» (0–30 baliv), «častkovo viĺni» (31–60 baliv) i «neviĺni» (61–100 baliv).
Jak povidomlialoś, Ukrajina uvijšla do četvirky krajin Jevropy, de sposterihajeťsia vidstup vid svobody ZMI.