Ekonomist vkazav, čo v Ukrajini banky stvoriuvalyś «liuďmy, jaki ne rozumily, jak praciuje bankivśka systema» dlia lehalizaciji kapitalu v 90-ch rokach abo ž «jak hamanci promyslovych hrup – jak prydatok do reaĺnoho biznesu».
«Vidpovidno, orhanizacija roboty bankivśkoji systemy ta liudy, jaki tam praciujuť, u bahatioch vypadkach ne nastiĺky kompetentni, jak chotiloś by» – skazav Šavaliuk.
Vin nahadav, čo do 2008 roku v vitčyznianu bankivśku systemu prýšly zachidnojevropejśki investory. «Jakčo my podyvymoś zaraz na uspichy roboty cych investoriv – vony kapituliujuť. Vony ne zmohly zrobyty z cych bankiv normaĺný biznes… Ce buly avhijevi stajni, jaki vony namahalyś rozčysty, ale ne zmohly», – skazav vin.
V toj že čas, ekspert vidznačyv uspichy v roboti rosijśkych investoriv, jaki tak samo v pik kryzy prýšly v ukrajinśku bankivśku haluź, ta za kiĺka rokiv posily čiĺne misce v bankivśkij systemi. Zokrema zhidno z statystykoju, stanom na počatok roku, v hrupi najbiĺšych bankiv v Ukrajini značaťsia čotyry ustanovy z rosijśkym kapitalom (Promiń, VTB, Sberbank, Aĺfabank), v toj čas jak do kryzy buv lyše odyn Aĺfabank.
«Rosijany pryvezly svij personal, jaký orhanizuvav cej biznes z nulia i pevnym čynom dosiahly uspichu», – dodav vin.
«Proval bankivśkoji systemy ukrajinśkych vlasnykiv ta toji častyny, jaka bula prodana jevropejciam v tomu, čo ti banky ne buly profiĺnym biznesom tych, chto jich kolyś stvoriuvav», – pidsumuvav ekspert.