Na procesi predstavnyky kompaniji RWE, jaka kontroliuje 17% na palyvno-enerhetyčnoho rynku Nimeččyny, napoliahaly na perehliadi formuly ciny na haz. U ciomu pytanni sud takož stav na bik nimećkych enerhetykiv.
Hazprom povynen povernuty RWE častynu oplaty za haz, počynajučy vid travnia 2010 roku, retroaktyvnymy platežamy.
Za prohnozamy ekspertiv Hazprom zmušený povernuty nimećkym partneram do $390 mln.
Dočirnia kompanija “Hazprom eksport”, vidpovidaĺna za mižnarodni prodaži vuhlevodniv, vyslovyla rozčaruvannia rišenniam videnśkoho arbitražu, nazvavšy joho takym, čo pidryvaje pravovi normy JES.
“Vono maje javnu spriamovanisť proty Hazpromu i zmušuje “Hazprom eksport” dijaty v superečnosti z jevropejśkym zakonodavstvom”, – skazano v povidomlenni kompaniji.
Suť pretenzij nimećkoho koncernu RWE do Hazpromu poliahaje v mechanizmi cinoutvorennia. Zaraz cina na haz za dovhostrokovymy kontraktamy pryv’jazana do ciny na naftu (abo umovnoho košyka naftoproduktiv). Tym časom v ostanni roky v Jevropi aktyvno rozvyvajeťsia spotový rynok – tobto rynok z rozrachunkamy tut i zaraz. Na niomu cina za kubometr hazu formujeťsia pryrodnym čynom: na osnovi balansu popytu ta propozyciji. I ostannim časom, vrachovujučy novyny zi SŠA, de navčylysia dobuvaty nedorohý slancevý haz, cina na spotovomu rynku v Jevropi padaje. Partnery “Hazpromu” za dovhostrokovymy kontraktamy ne chočuť platyty za haz biĺše, niž vin vartuje v dijsnosti, – i jduť do sudu.
U sični cioho roku rosijśka kompanija zvernulasia do arbitražu dlia skasuvannia rišennia pro vyplaty nimećkomu koncernu, jake bulo prýniato če v žovtni 2012 roku.
Nečodavno pravlinnia Hazpromu povidomylo žurnalistam, čo retroaktyvni plateži jevropejśkym partneram za veś potočný rik ne perevyčať $3 mlrd
Torik pozovy proty rosijśkoji hazovoji monopoliji vysunula Poĺča, Lytva i Čechija. Čeśkij “dočirnij kompaniji” RWE vdalosia vyhraty hospodarśku superečku u Hazpromu i ne platyty štraf za nevybraný haz.
Inšym jevropejśkym spožyvačam – italijśkym ENI i Edison, nimećkym E.ON i RWE i hrećkij DEPA – Hazprom zmušený nadaty znyžky. Tiĺky za peršu polovynu 2012 roku Hazprom vyplatyv jevropejśkym kompanijam blyźko 4, 25 mlrd.
Jak povidomlialoś, do cioho RWE ne vdalosia domovytysia z Hazpromom pro znyžennia cin na haz. Pid čas perehovoriv rosijśka monopolija bula hotova pity na dejaki postupky, ale vystavyla nyzku zustričnych vymoh, sered jakych skasuvannia praktyky reeksportu rosijśkoho hazu v Ukrajinu. RWE vidmovylasia vyrišuvaty pytannia v pozasudovomu poriadku.
Čytajte takož: Hazprom vidstupaje
Vidkryty vsi posylannia u tabach: [1 – 4]