VVS Ukrajina prodovžuje znajomyty svojich čytačiv z viddalenymy j ne duže kutočkamy Ukrajiny, jaki z riznych pryčyn zalyšylysia na uzbičči protoptanych turystyčnych stežok.
Kańjon Uzundžy
Kańjon Uzundža
Kańjon u zachidnomu Krymu, po jakomu protikaje rička Uzundžy, – ce hlyboka zvyvysta hirśka učelyna protiažnistiu blyźko dvoch kilometriv.
“Vidnosna skladnisť prochodžennia po kańjonu ta nerozkručenisť sered turystiv poky čo zalyšajuť joho dovoli dykym i ridko vidviduvanym”, – pyše u svojemu blozi sevastopoĺśký fotohraf Serhij Anaškevyč.
Uzundžy, jak i bahato inšych vodojm Krymu, častkovo peresychaje v spekotni pory roku, oholiujučy suche bile kaminnia, pokryte tysiačolitnim kaĺcytovym naliotom.
“Švejcarija nad Slučem”
sluch_switzerland_gallery
Zakaznyk “Sokolyni hory” v Nadslučanśkomu landšaftnomu parku v turystyčnij kompaniji “Unikaĺna Ukrajina” nazyvajuť “najmaliovnyčišym kutočkom Rivnenčyny”.
Pejzaži skeliastoho kańjonu Sluča dekomu nahadujuť švejcarśki krajevydy.
Tut takož možna pobačyty zalyšky stin Hubkivśkoho zamku na Kniaź-hori – najpivničnišoho zamku Ukrajiny. A če – pobuvaty u davnioruśkomu horodyči v seli Marynyn, ohlianuty vodonapirnu vežu v Zirnomu, pomyluvatysia hranitnymy valunamy liodovykovoho pochodžennia.
Landšaftný park pokrytý charakternymy dlia Polissia dubovymy i sosnovymy lisamy.
Oleškivśki pisky
Oleškivśki pisky
Pičaný masyv za 30 km na schid vid Chersona inodi nazyvajuť najbiĺšoju pusteleju Jevropy, choča naspravdi takoju je Ryn-pisky v Prykaspijśkij nyzovyni.
Odnak ce až nijak ne prymenšuje unikaĺnosti Oleškivśkych piskiv, čo prostiahlysia na 30-40 km z pivnoči na pivdeń i do 150 km iz zachodu na schid.
Nyni na piskach roste nasadžený lis, tomu nazva “pustelia” – dovoli umovna i stosujeťsia chiba čo bezlisoji dilianky diametrom 15 km, jaka za časiv SRSR vykorystovuvalasia jak vijśkový polihon.
Na piskach možna pobačyty spravžni diuny vysotoju blyźko 5 metriv, jaki miscevi žyteli nazyvajuť “kučuhuramy”.
Zvirynećki pečery
Zvirynećki pečery
Archeolohy natrapyly na Zvirynećki pečery v Kýevi, čo zalyšylysia vid odnojmennoho drevnioruśkoho monastyria, če naprykinci XIX st. Z’javylysia prypučennia, čo monastyr vynyk v XI st. i čo ci pečery, jmovirno, starši za chody v Kýevo-Pečerśkij lavri.
Rozčystyty ta vidnovyty pidzemni chody na Zvirynci vdalosia lyše v 1980-i roky.
Nyni tut, na terytoriji botaničnoho sadu im. Hryška, dije Archanhelo-Mychajlivśký čolovičý monastyr.
čob potrapyty v pečery ta ohlianuty inši cerkovni pam’jatky Zviryncia, varto zamovyty ekskursiju.
Marmarośký masyv
Karpatśký chrebet, po jakomu proliahaje kordon Ukrajiny i Rumuniji, – odyn z vidnosno bezliudnych i najkrasyvišych hirśkych maršrutiv.
Bezliudnisť častkovo pojasniujeťsia blyźkistiu kordonu. čob projtysia turystyčnoju dorohoju, potribno otrymaty dozvil vid ukrajinśkych prykordonnykiv, adže doroha vlasne i je ukrajinśko-rumunśkym kordonom.
Marmarosy bahati na kruti schyly, hlyboki zeleni dolyny ta hostri hrebeni. Vzdovž usioho šliachu mandrivnykiv očikujuť rizki perepady vysot, jaki z nadlyškom kompensujuťsia masštabnymy krajevydamy, schožymy na kadry z “Volodaria persniv”.
Z mandrivky možna pryvezty suvenir – šmatok koliučoho drotu z kolyšnioho kordonu SRSR, pro jaký nahadujuť spyliani stovpci, čo hnýuť u travi.
Čytajte takož poperednij material z seriji Klacnuty
“Nezvidana Ukrajina”.