Čy včynyť Rosija napad na Ukrajinu, komu distaneťsia Krym, chto vynen u zahostrenni sytuaciji v Krymu ta chto zmahatymeťsia za “sviate” misce prezydenta – temy ukrajinśkych tyžnevykiv.
- Klacnuty
Brat bilia vorit
- Klacnuty
Komu distaneťsia Krym?
- Klacnuty
Chto vynen?
- Klacnuty
Chto ide na “sviate” misce?
Brat bilia vorit
Rosija ne napade na Ukrajinu, bo harantiji bezpeky, otrymani oficijnym Kýevom 1994 roku vid Rosiji, SŠA ta Brytaniji za vidmovu Ukrajiny vid jadernoji zbroji, zmusiať Kremĺ utrymatysia vid sproby vijśkovoho vtručannia v ukrajinśki spravy, pyše tyžnevyk “Fokus”.
Jakčo Rosija bezkarno napade na Ukrajinu, to ce perekonaje deržavy, jaki perebuvajuť za krok do stvorennia vlasnoji jadernoji zbroji, i v peršu čerhu Iran, v tomu, čo systemy mižnarodnych harantij ne praciujuť i čo jedynoju harantijeju vyžyvannia zaraz je bomba.
Same tomu SŠA ta Brytanija prosto ne zmožuť ne zreahuvaty, bo v obmin na vidmovu vid jadernoji zbroji treba proponuvaty zachyst suverenitetu, pyše tyžnevyk.
“Fokus” sumnivajeťsia v tomu, čo Putin zmože pity na reaĺne protystojannia z Vašynhtonom, adže pozycija SŠA bude bezdohannoju, a prezydent Rosiji bude sprýmatysia jak ahresor.
“Rosijśkych tankiv ne bude. Ne bude prosto tomu, čo taki tanky na ukrajinśkij zemli – ce tretia svitova vijna”, – zaznačaje tyžnevyk.
Same tomu Putin obmežyťsia polityčnym ta ekonomičnym tyskom na Ukrajinu ta namahatymeťsia destabilizuvaty sytuaciju v rehionach, nasampered v Krymu, pidsumovuje Fokus.
Komu distaneťsia Krym?
Miscevi polityky zahralysia z “krymśkoju kartoju”, ale zminy zahrožujuť chiba čo Sevastopoliu, a v Krymu vse zalyšyťsia, jak i raniše, pyše tyžnevyk “Kommentaryy”.
Dlia biĺšosti sevastopoĺciv same slovo “Ukrajina” vyklykaje nesprýniattia bukvaĺno na klitynnomu rivni: vony dyvliaťsia lyše rosijśke telebačennia i viriať lyše jomu, i Sevastopoĺ nikoly ne stane povnocinnym ukrajinśkym mistom, vvažaje tyžnevyk.
Dlia Kýeva ž pytannia Sevastopolia je kliučovym, bo i peredača joho Rosiji, i podvijne pidporiadkuvannia lyše zahostriať stan sprav u Krymu i v krajini v cilomu.
Tyžnevyk bačyť vychid iz sytuaciji u nadanni Sevastopoliu avtonomnoho statusu z posylenniam samoupravlinnia v misti, a takož u pravyĺno orhanizovanij spivpraci z merom.
A čo stosujeťsia Avtonomnoji respubliky Krym, to tut sytuacija nabahato prostiša, bo, po-perše, ne vsi tut chočuť kynutysia v obijmy Rosiji, po-druhe, ciomu buduť čynyty sprotyv krymśki tatary, i po-tretie, cioho ne dopustiať sami polityky, jaki chočuť rozdilyty miž soboju vladni portfeli, zaznačaje tyžnevyk.
Chto vynen?
Tyžnevyk “Dzerkalo tyžnia” pokladaje provynu za vybuchonebezpečnu sytuaciju v Krymu ne lyše na nový uriad Ukrajiny, jaký čerez vidsutnisť v niomu profesionaliv vyčoji kvalifikaciji stav “najslabšoju lankoju” v oboroni Ukrajiny.
Usi poperedni prezydenty j uriady tak samo ne rozumily hostroji neobchidnosti postupovoho, ale planomirnoho zmenšennia vijśkovoji prysutnosti Rosiji v Krymu, bo, na dumku vydannia, “Čornomorśký flot Rosijśkoji Federaciji buv, je i bude faktorom nestabiĺnosti j džerelom zahrozy nacionaĺnij bezpeci Ukrajiny”.
Jak naslidok – tak i ne lokalizovana baza Čornomorśkoho flotu z joho pidrozdilamy, rozkydanymy po vsiomu Krymu, čo dozvoliaje lehaĺno peremičaty BTRy j “Uraly” z avtomatnykamy v Krymu.
Inša pryčyna – vidsutnisť poslidovnoji polityky čodo naselennia Krymu. Žodna vlada ne doklala zusyĺ, čo vyznačyty, čoho chočuť krymśki tatary, u čomu pryčyna nezadovolennia krymśkych rosijan ta čomu prava krymśkych ukrajinciv postijno porušujuťsia.
“Po-svojemu vyrišyv problemu Krymu Viktor Janukovyč – vin joho “rozpajuvav” miž soboju, [staršym synom] Sašeju ta nablyženymy oliharchamy”, – vvažaje “Dzerkalo tyžnia”.
Chto ide na “sviate” misce?
Na dostrokovych prezydentśkych vyborach 25 travnia očikujeťsia 20 kandydativ, ale ochočych može buty nabahato biĺše, pyše “Korespondent”.
Na dumku tyžnevyka, najhostriša boroťba točytymeťsia miž kolyšnim prem’jerom Julijeju Tymošenko, biznesmenom Petrom Porošenkom ta liderom partiji UDAR Vitalijem Klyčkom.
Arsenij Jaceniuk uže zajavyv, čo ne jde v prezydenty.
Najholovnišymy pretendentamy vid Partiji rehioniv vvažajuťsia Oleksandr Jefremov i Serhij Tihipko.
U Partiji rehioniv (PR) kažuť, čo pislia porazky Janukovyča kontroĺ nad PR zalyšyvsia za biznesmenamy Rinatom Achmetovym ta Dmytrom Firtašem u proporciji 50 na 50. Peršý schyĺný pidtrymaty Jefremova, druhý – Tihipka.
Ohliad pidhotuvala Natalia Nazdravećka, Služba monitorynhu VVS
Vidkryty vsi posylannia u tabach: [1 – 4]