«Rišennia prezydenta Rosiji Vladimira Putina Rosiji aneksuvaty Krym zaveršylo epochu pislia zakinčennia «cholodnoji vijny»», – vvažaje eks-posol SŠA u Rosiji Makfol.
Nova era, na dumku Makfola, vyznačajeťsia ideolohičnymy zitknenniamy, nacionalistyčnym vidrodženniam i terytoriaĺnoju okupacijeju – eroju, jaka pevnym čynom schoža na trahični periody konfrontaciji u 20-mu stolitti v Jevropi. Zvisno, zaznačaje vin, je važlyvi vidminnosti, i rozuminnia cych vidminnostej matyme vyrišaĺne značennia dlia uspichu amerykanśkoji zovnišnioji polityky v najblyžči desiatylittia.
«Paraleli iz ideolohičnymy konfliktamy mynuloho stolittia vražajuť. Revizionistśký avtokratyčný lider sprovokuvav ciu novu konfrontaciju», – stverdžuje Makfol, tomu na joho dumku, ne vypadkovo, čo vin značno oslabyv demokratyčni instytuty v Rosiji protiahom ostannich dvoch rokiv pered vtorhnenniam u Krym, a zhodom perejšov do zakryttia nezaležnych ZMI pid čas okupaciji ukrajinśkych terytorij.
«Krim toho, jak i v mynulomu stolitti, do Jevropy povernulasia ideolohična boroťba miž avtokratijeju i demokratijeju. Oskiĺky demokratyčni instytuty nikoly povnistiu ne pryžyvalysia v Rosiji, cia bytva nikoly povnistiu ne znykala. Ale teper, demokratyčni suspiĺstva povynni vyznaty pravo Putina na samoderžavstvo i vziatysia do intelektuaĺnoji i normatyvnoji boroťby proty cijeji systemy z tijeju ž enerhijeju, z jakoju my bralysia do poperednich zitkneń iz antydemokratyčnymy uriadamy v Jevropi», – nahološuje eks-posol SŠA.
Na dumku Makfola, jak i kolyś teperišnij rosijśký režym maje buty izoliovaný. «Stratehija prahnennia zminyty povedinku Kremlia v procesi vzajemodiji, intehraciji i rytoryky zakinčylasia na daný moment. Žodnoho členstva v hrupi G8, prýednannia do Orhanizaciji ekonomičnoho spivrobitnyctva ta rozvytku, abo perehovoriv čodo PRO. Natomisť majuť buty sankciji, zokrema proty tych liudej i orhanizacij (propahandysty, deržavni pidprýemstva, pov’jazani z Kremlem bankiry), jaki dijuť jak instrumenty prymusovoji vlady Putina. Z inšoho boku, osoby ta kompaniji, jaki ne pov’jazani z uriadom treba pidtrymaty, zokrema tych, chto prahne zabraty aktyvy z Rosiji čy emihruvaty», – zaznačaje vin.
Jak i pid čas Druhoji svitovoji vijny i «cholodnoji vijny», SŠA ta sojuznyky možuť spivpraciuvaty z Putinym, koly žyttievi interesy peretynajuťsia. Ale taka spivpracia, na dumku eks-posla SŠA, až nijak ne maje buty biĺše zasobom dlia toho, čob spriamuvaty Rosiju do dotrymannia mižnarodnych norm ta cinnostej.
Vidkryty vsi posylannia u tabach: [1 – 3]