![](http://siohodni.com/wp-content/images/cache/0/27/999/5d8751_150624145502_bike_castle_624x351_bbc.jpg)
Veloturyzm – odyn iz najkračych sposobiv podorožuvaty zamkamy Ukrajiny
Vse biĺše ukrajinciv zamisť zvyčnoho vesnianoho j litnioho vidpočynku obyrajuť nedorohu, a holovne, zdorovu aĺternatyvu – velosypedni pojizdky Ukrajinoju.
Veloturysty vže davno obliubuvaly desiatky maršrutiv u riznych rehionach krajiny, tomu kožen može obraty dlia sebe najbiĺš komfortný z točku zoru lohistyky, skladnosti, istoryčnych pam’jatok i pryrody.
Holovne – buty zdorovym i maty choča by minimaĺný riveń fizyčnoji pidhotovky dlia tryvalych velosypednych perejizdiv.
Obladnannia, transport i lohistyka
Dlia velopochodu specializovani sajty radiať pravyĺno pidibraty pid vaš rozmir velosyped. Bažano takož maty speciaĺni velosypedni velošorty, šolom, rukavyčky i zachysni okuliary.
Jakčo vy majete vezty iz soboju reči, to ne obijtysia bez vstanovlennia na velosyped bahažnyka dlia speciaĺnoho veloriukzaka, adže vozyty reči na spyni u zvyčajnomu riukzaku skladno.
Zazvyčaj velosypedný maršrut pryv’jazujeťsia do zaliznyčnych vuzliv, adže perevažno velosypedysty dobyrajuťsia do miscia startu same potiahom.
Speciaĺni bahažnyky do lehkovykiv – nový sposib dobyratyś do počatku velomaršrutu
Zhidno z pravylamy ukrajinśkoji zaliznyci, velosyped možna perevozyty u potiazi, jakčo bajk pomičený u čochol zi zniatym perednim kolesom.
Jakčo do maršrutu vy dobyrajeteś elektryčkoju, to velosyped prylaštovujeťsia u prochodach čy tamburach. Jakčo ž dobyratysia treba ničnym pojizdom, to velosypedy kladuť na tretiu polyciu plackarty.
U komfortnišych kupe velosypedysty zazvyčaj ne jizdiať, adže tam nemaje kudy podity svij bajk.
Dlia transportuvannia velykoji velohrupy dechto orenduje speciaĺný avtobus iz bahažnym viddilenniam, prote nove vijannia času – obladnaty lehkový avtomobiĺ speciaĺnym bahažnykom, jaký montujeťsia na farkop.
Pislia cioho zvyčajne avto zmože perevezty do čotyrioch velosypediv.
Velozakarpattia
Za ostannij rik bahato veloturystiv pereorijentuvalysia z Krymu na Zakarpattia. Tudy zručno dobyratysia ničnymy pojizdamy i planuvaty maršruty po vsij oblasti.
Najprostišý populiarný maršrut sered veloliubyteliv, jaký ne potrebuje serjoznoji fizyčnoji ta orhanizacijnoji pidhotovky, – Svaliava-Mukačeve-Berehove-Vynohradiv-Chust-Mukačeve.
Maršrut skladaje blyźko dvochsot kilometriv i zajmaje ne biĺše čotyrioch dniv.
Palac Šenborniv bilia Mukačevoho – povnistiu zberežený kompleks
Dosvidčeni velosypedysty proponujuť vychodyty z potiaha u Svaliavi ta jichaty do palacu Šenborniv u sanatoriji “Karpaty”.
Dali maršrut jde čerez zamok u Čynadijevo ta Mukačeve, de možna výichaty na vidomý zamok “Palanok” i projichatyś centraĺnymy vulyciamy do ratuši.
Zvidsy priamuvaty do mista Berehovoho z joho starovynnoju vynorobneju ta termaĺnymy basejnamy.
Nastupný punkt pryznačennia – Vynohradiv. Po dorozi putivnyky radiať zupyniatyś bilia starovynnych kostioliv ta cerkov.
U Vynohradovi takož je rujiny staroho zamku, jak i u seli Korolevo nepodalik.
Potim maršrut proliahaje do Chusta čerez “Čornu horu”, a dorohoju možna zupynytysia, aby skupatyś u procholodnij Tysi. Vid chustśkoho zamku zaveršaĺný perejizd do Mukačevoho, čob sisty na potiah.
Seredniovična cerkovna architektura Zakarpattia
Nočuvaty na maršruti možna jak u lisach i na berehach ričok, tak i v hoteliach, jakych tut biĺš niž dostatnio.
Perepad vysot ne suttievý, tož dlia biĺš pidhotovlenych veloturystiv možna obraty šliachy biĺš hirśkoju miscevistiu.
Zahalom možna znajty biĺše dvoch desiatkiv riznych variantiv velomaršrutiv Zakarpattiam.
Podiĺśki tovtry
Zovsim neprosti z točky zoru reĺjefu ta navihaciji velomaršruty navkolo zapovidnyka “Podiĺśki tovtry” na pivdennomu zachodi Chmeĺnyćkoji oblasti.
Jich rozpysano do desiaty, a odyn iz najtryvališych – rozpočaty iz Terebovli Ternopiĺśkoji oblasti, kudy dojichaty pojizdom, a zaveršyty u Kam’janci-Podiĺśkomu.
Z vysokoho bereha Dnistra vidkryvajeťsia čudový krajevyd na misto Zaličyky
Maršrut rozrachovaný na 5-6 dniv j potrebuje serednioho rivnia fizyčnoji pidhotovky čerez postijni spusky i nabir vysoty.
U Terebovli je možlyvisť výichaty na zamok, a zvidty priamuvaty do Bučača, de takož harný istoryčný centr ta dva napivzrujnovani zamky.
Z Bučača maršrut proliahaje do Dnistra iz zajizdom do drevnioho Jazlivcia, de roztašovaný seredniovičný zamok ta kiĺka kosteliv i cerkov.
Nastupný punkt – lehendarný Červonohradśký zamok poblyzu sela Nyrkiv. Tam že roztašovaný odyn iz najvyčych u rehioniv štučnych vodospadiv.
Jichaty rivnynoju – majže vidpočynok na “Podiĺśkych tovtrach”
Zvidsy maršrut ležyť do mista Zaličyky, jake z trioch bokiv ohynaje Dnister. Z pravoho bereha na misto vidkryvajeťsia čudový krajevyd.
Po pravomu berezi Dnistra najkorotše priamuvaty do sela Bridok, de dosi praciuje stara poromna pereprava do sela Syńkiv na Ternopiĺčyni. Vono vidome jak centr vyročuvannia pomidoriv čerez specyfičný teplý mikroklimat.
U bik Kam’jancia-Podiĺśkoho doroha vede čerez Meĺnyciu-Podiĺśku ta mistečko Žvaneć na kordoni Chmeĺnyćkoji ta Ternopiĺśkoji oblasti.
Jakčo vystačaje syl ta času, na specializovanych forumach radiať zajichaty na nočivliu do sela Zavallia na berezi Zbruča. Tut roztašovana odna z najbiĺšych pečer Ukrajiny – “Atlantyda”, kudy možna potrapyty na ekstremaĺnu ekskursiju.
Perepravytyś čerez Dnister dosi možna poromnoju perepravoju
Ostanni dva punkty maršrutu – zajizd do Chotynśkoji forteci, a zvidty do Kam’jancia-Podiĺśkoho z joho starym mistom ta forteceju.
Volynśke Polissia
Tretia hrupa populiarnych velomaršrutiv – poliśký rehion u Volynśkij ta Rivnenśkij oblastiach.
Kostel počatku XVII stolittia v Olyci Volynśkoji oblasti
Dvodenný-trydenný maršrut dlia vikendu u ciomu rehioni možna rozpočaty z Rivnoho, kudy zručno dojiždžaty jak potiahom-elektryčkoju, tak i mašynoju za najavnosti velosypednoho bahažnyka.
Peršý punkt pryznačennia – mistečko Klevań, de roztašovaný znamenytý “tuneĺ kochannia”, zamok ta kostiol. Dali u putivnykach vkazano, čo možna zajichaty do susidnioho sela Olyka, jake tryvalý čas bulo rezydencijeju mahnativ Radzyvilliv.
Tut dobre zberihsia zamok, a takož prekrasný barokový kostel počatku XVII stolittia.
Ostannij punkt maršrutu – selo Bazaĺtove na pivnič vid Rivnoho, de roztašovaný kar’jer z čudovoju vodoju, a takož heolohičný zakaznyk “Bazaĺtovi stovpy”. Pislia nočivli v cych misciach za pivdnia možna povernutyś do Rivnoho.
Takož je rozplanovani kiĺkadenni velopochody vid Kovelia Volynśkoji oblasti do Šaćkych ozer ta nazad.
Palacy Černihivčyny
Blyžče do Kýeva rozroblený harný velomaršrut palacamy ukrajinśkoji arystokratiji XIX stolittia.
Peršý z nych – pojizdka palacamy vidomych ukrajinśkych rodyn Halahaniv ta Tarnavśkych, jaký možna podužaty za dva dni.
Rozpočynaty pojizdku možna z Pryluk Černihivśkoji oblasti, dojichavšy tudy avtomobilem.
Palac u Kačanivci povnistiu zberežený
Spočatku na maršruti projidete starovynný oboronný monastyr v Hustyni nepodalik Pryluk, a zvidty vže do Sokyrynciv, de roztašovana sadyba mecenata Pavla Halahana. Tut zberihsia velyký palac, a takož parkový kompleks.
Nastupný perejizd do sela Trostianeć, de roztašovaný velyký dendrolohičný park, zasnovaný Ivanom Skoropadśkym, didom ostannioho heťmana Ukrajiny Pavla Skoropadśkoho.
Zvidsy možna pojichaty do slavetnoji sadyby Kačanivka rodyny Tarnavśkych. Ce čy ne jedyna sadyba takoho typu, jaka zberehlasia u kompleksi.
Same tut u seredyni XIX zbyralosia ukrajinśke dvorianstvo i dijači kuĺtury, zokrema i Taras Ševčenko.
če odyn zručný velomaršrut bilia Kýeva – pojizdka do heťmanśkoji stolyci u Baturyni. Biĺšisť veloliubyteliv jiduť tudy elektryčkoju do Bachmača, a zvidty velosypedamy do Baturyna.
Povertatysia nazad zručno čerez Konotop, zvidky jde elektryčka do Kýeva.
Kýivčyna i Cholodný jar
Odyn iz najbiĺš maliovnyčych maršrutiv Kýivśkoji oblasti, jaký lehko znajty u putivnykach, proliahaje čerez Bukryn ta Trachtemyriv.
Počaty možna zi Ržyčiva, de zalyšyty mašynu, a zvidsy ponad Dniprom krutyty pedali do lehendarnoho “bukrynśkoho placdarmu” na pivostrovi, jaký ohynaje rička.
Dlia nočivli v nametach zhodyťsia stara kozaćka stolycia Trachtemyriv na terytoriji zapovidnyka, de zaraz vže majže nichto ne žyve j rozkynulaś praktyčno dyka pryroda.
Krajevyd na Dnipro z “bukrynśkoho placdarmu”
Nazad zazvyčaj povertajuťsia čerez ozero Bučak, dali výiždžajuť na dorohu Kaniv-Ržyčiv, čob švydko dojichaty do Ržyčeva.
če odyn populiarný maršrut nedaleko vid Kýeva – do kozaćkoji stolyci Bohdana Chmeĺnyćkoho u Čyhyryni ta Subotovi.
Zaliznyceju dojiždžajuť do Smily, zvidty čerez Cholodný Jar i lehendarný Motronynśký monastyr jiduť do Subotova, a potim do Čyhyryna.
Vsi ci maršruty dovoli umovni, adže na velosypedi kožen sam može prosto zaplanuvaty buď-jaký maršrut abo pidpravyty vže hotovi, desiatky z jakych lehko znajty na specializovanych velosypednych sajtach.