ZMI: tank "Oplot" zapustiať u seriju?

 Image copyright
Ukrinform

Image caption

Poky ščo tankiv “Oplot” v ukrajinśkij armiji ne duže bahato

29 sičnia ukrajinśki hazety šukajuť vychid z polityčnoji kryzy v Ukrajini, pyšuť pro vykorystannia donorśkych hrošej, technične onovlennia armiji ta epidemiju hrypu.

Onovlennia armiji

Hazeta “Sehodnia” analizuje ščojno schvalenu uriadovu koncepciju reformuvannia oboronno-promyslovoho kompleksu krajiny do 2020 roku, za jakoju na ukrajinśku armiju čekaje masštabne onovlennia.

Vydannia rozpovidaje pro te, jake ozbrojennia onovliať, a takož pro povnistiu novi rozrobky.

Za slovamy zastupnyka ministra oborony Ihoria Pavlovśkoho, potočni potreby v technici j ozbrojenni dlia Zbrojnych syl cilkom zabezpečeni: “Torik bulo prýniato na ozbrojennia sim zrazkiv novoji techniky ukrajinśkoho vyrobnyctva, zokrema bojovi broneavtomobili. Vvažaju, ščo v ciomu roci rozpočneťsia serijne vyrobnyctvo tanku ‘Oplot'”.

Za slovamy predstavnyka deržavnoho koncernu “Ukroboronprom” Jurija Paščenka, zminy vidbuduťsia i v aviaciji. U perspektyvi – vyrobnyctvo udarnych bezpilotnykiv, jaki buduť osnaščeni raketamy. A oś informaciju pro novi korabli u vijśkovomu vidomstvi poky trymajuť u tajemnyci, zaznačaje hazeta.

Vijśkový ekspert Serhij Zhureć častynu planiv, pro jaki hovoriať vijśkovi, vvažaje nadto ambitnymy i ne zovsim reaĺnymy dlia vykonannia v najblyžčý čas, odnak, za joho slovamy, “napriam dumok u vijśkovych pravyĺný”.

Vydannia zaznačaje, ščo poky ščo točno nevidomo, jakoho finansuvannia potrebuvatymuť ci proekty.

De vychid z kryzy?

Image copyright
UNIAN

Image caption

Čy zalyšatysia Jaceniuku prem’jerom – odne z holovnych pytań ukrajinśkoji polityky

Rozpovidajučy pro te, jak parlament ekstreno uchvalyv, a prezydent Petro Porošenko odrazu ž pidpysav zminy do rehlamentu Verchovnoji Rady, “KP v Ukrayne” prohnozuje “majbutni polityčni potriasinnia”. Jdeťsia pro jmovirni zminy v uriadi i dostrokovi parlamentśki vybory, pojasniuje hazeta, posylajučyś na dumku nenazvanych deputativ.

Dejaki z nych prypuskajuť, ščo parlamentśki vybory pryznačať na osiń, a Arsenij Jaceniuk vidzvituje, ale zalyšyťsia na posadi.

Za slovamy politoloha Volodymyra Fesenka, vlada rozhliadaje čotyry scenariji vychodu iz polityčnoji kryzy: “Peršý, i najmenš virohidný, – dostrokovi vybory do Rady, ale vony nikomu ne vyhidni. Druhý virohidný, ale sumnivný – čerez zminy do Konstytuciji posylyty povnovažennia prezydenta, zrobyvšy joho i holovoju uriadu. Tretij – najbiĺš očikuvaný: vidstavka Jaceniuka i nový prem’jer. Ale je problema: a chto zamisť Arsenija Petrovyča? Četvertý, i najbiĺš bažaný, umovyty Arsenija Jaceniuka na pereformatuvannia uriadu, zokrema na pryznačennia peršym vice-prem’jerom liudyny prezydenta”.

Pohodžujeťsia z kolehoju i Kosť Bondarenko, jaký prypuskaje, ščo polityčna kryza zalyšatymeťsia u pidvišenomu stani. Vodnočas ekspert ne vykliučaje, ščo Petro Porošenko na period uchvalennia novoji Konstytuciji može perejniaty povnovažennia holovy uriadu.

Mižnarodni donory dlia Ukrajiny

Image copyright
Getty

Pro te, jak i na ščo vytračajuť mižnarodnu donorśku dopomohu Ukrajini, rozpovidaje hazeti “Deń” holova departamentu mižnarodnych proektiv ministerstva ekonomiky Olena Trehub.

Za slovamy čynovnyci, “holovna suť koordynaciji mižnarodnoji dopomohy – zbiĺšyty jiji efektyvnisť dlia Ukrajiny”.

Vidpovisty