“Rozpočati namy reformy počynajuť prynosyty rezuĺtat. Tym ne menš, nam potribno nabratysia terpinnia. Kryza če daleka vid zaveršennia”, – zaznačyla Merkeĺ.
Na dumku kanclera, sytuacija v ekonomici nastupnoho roku bude ne prostišoju, a skladnišoju. “Ale ce ne povynno vhaniaty nas u zneviru, a navpaky – stymuliuvaty”, – pidkreslyla Merkeĺ.
Pry ciomu, uroky svitovoji ekonomičnoji kryzy 2008 roku če povnistiu ne zasvojeni, i neobchidni biĺš aktyvni zusyllia mižnarodnoho spivtovarystva z kontroliu za finansovymy rynkamy, vvažaje kancler.
“U systemi sociaĺnoji rynkovoji ekonomiky deržava je chranytelem poriadku, i liudy povynni maty možlyvisť v ce viryty”, – zaznačyla Merkeĺ.
Dumka Merkeĺ, schože, superečyť pozyciji ministra finansiv Nimeččyny Voĺfhanha Šojble.
Mynuloho tyžnia v interv’ju nimećkij hazeti Bild Šojble, poslavšyś na pozytyvný rozvytok sytuaciji v Hreciji ta Franciji, zajavyv, čo “hirše vže pozadu”.
Nimeččyna, najbiĺša ekonomika Jevropy, nese na sobi osnovni vytraty, pov’jazani z kryzoju v jevrozoni, čo vyklykaje nevdovolennia bahatioch nimećkych vyborciv i dejakych konservatyvnych členiv parlamentu, čo vchodiať v uriadovu koaliciju.
Analityky vidznačajuť, čo biĺšisť nimciv, jak i raniše, stavliaťsia nastoroženo zachodiv z poriatunku bankivśkoji systemy v jevrozoni, ale v cilomu schvaliujuť antykryzovu polityku kanclera.
U žovtni uriad perehlianuv svij prohnoz zrostannia nimećkoji ekonomiky v majbutniomu roci z 1,6% do 1%. A Centrobank Nimeččyny naviť poperedyv pro možlyvisť recesiji.
Odnak, za slovamy Merkeĺ, u 2012 roci riveń bezrobittia v Nimeččyni buv najnyžčym z momentu ob’jednannia krajiny v 1990 roci.