Hlava Transparency International v Ukrajini: Jakščo raniše more korupciji formuvalosia z potičkiv, to teper z velykych rik

«Sytuacija z korupcijeju v Ukrajini – stabiĺno nehatyvna. Vona ne stala kardynaĺno hirša, niž bula v 2011 čy 2012 roci, ale točno ne pokraščylasia. Tobto obiciane «pokraščennia» siudy ne dijšlo», – zaznačyv vin.

Za slovamy Chmary, vodnočas zminylysia tak zvani «trendy» korupciji.

«Raniše «kvitla» administratyvna korupcija. Nyni ž jiji masštaby vse taky zmenšylysia. Jakščo hovoryty pro pobutovu korupciju, tobto «dribni» kontakty z čynovnykamy, milicioneramy toščo, to jich kiĺkisť – taka ž. Jedyne – vartisť chabara trochy zrosla. I tretij riveń korupciji – ce tak by movyty polityčna korupcija: deržani zakupivli, rejderstvo, monopolizacija rynkiv. Takoji korupciji pobiĺšalo», – zauvažuje Chmara.

«Jakščo raniše more korupciji formuvalosia z dribnych potičkiv, tobto čynovnyk sydiv na maleńkij trubi i brav rentu, to teper nova vlada sformuvala trend 2012 i 2013 rokiv – kanalizuvala ci potoky v kiĺka velykych rik i sydyť na nych, lovyť korupcijnu rybu. Tobto dribnym korupcioneram dostupu do resursu nemaje, ščob velyki mohly konsoliduvaty potoky i v nych stalo korupcijnych hrošeniat pobiĺše», – porivniuje vin.

Za slovamy hlavy Transparency International v Ukrajini, na «administratyvni» chabari ukrajinci vytračajuť blyźko 10 mlrd hrn na rik, 10-20 mlrd stanovyť  «polityčna» korupcija.

«Vaha polityčnoji korupciji v zahaĺnij hrošovij masi stanovyť polovynu vsijeji sumy korupciji v Ukrajini», – dodav Chmara.

Jak povidomlialosia, za danymy Transparency International v Ukrajini vid 5 do 10 mlrd hryveń v rik ukrajinci vytračajuť na chabari.

Vtim, lyše do 16% kryminaĺnych sprav, porušenych za faktom otrymannia chabara, zakinčujuťsia sudovymy vyrokamy.

Vidpovisty